REKLAMA

„Niedźwiadki” Mistrzami Młodzieżowej Hokej Ligi!

HOKEJ. Sanockie „Niedźwiadki” Mistrzami Młodzieżowej Hokej Ligi! W drugim meczu finałowym, UKS „Niedźwiadki” MOSiR Sanok pokonali BS Polonię Bytom 2:1. Wygrana w pierwszym spotkaniu i dzisiejsze zwycięstwo dało upragniony tytuł Mistrza 1. ligi!

W rozegranym 15 marca meczu „u siebie” podopieczni trenera Krzysztofa Ząbkiewicza, pokonali rywali z Bytomia 4:3. Finałowa walka tocząca się do dwóch zwycięstw, została rozstrzygnięta w sobotni wieczór w Bytomiu.

Już po pierwszej tercji sanoczanie schodzili do szatni w dobrych humorach. Wszystko za sprawą Karola Biłasa, który w 15’24” otworzył wynik spotkania. W tej części meczu nie padło już więcej bramek. Zacięta okazała się natomiast druga tercja. Bytomianie zdołali wyrównać wynik spotkania, na co sanoczanie szybko odpowiedzieli trafieniem Konrada Filipka. W trzeciej tercji kibice nie ujrzeli już bramek i kończąc spotkanie wynikiem 2:1, sanoccy hokeiści radośnie świętowali tytuł Mistrza 1 ligi!

Przypomnijmy jaką drogę w walce o mistrzostwo przebyli młodzi hokeiści z grodu Grzegorza. Do fazy play-off sanoczanie weszli z szóstego miejsca. W ćwierćfinale zmierzyli się z UKH Unią Oświęcim. We własnej hali wysoko ograli rywali 6:1, a następnie w roli gości pokonali Unię 6:4 awansując do półfinału. Tam trafili na SMS PZHL Katowice. W pierwszym spotkaniu rozegranym w sanockiej Arenie musieli uznać wyższość rywala, który zwyciężył wynikiem 5:3. Sanoczanie nie złożyli broni i pokazali swoją siłę w Katowicach, zwyciężając w dwóch spotkaniach (4:2 i 8:3). W finale okazali się lepsi od Polonii Bytom, przywożąc do Sanoka mistrzowski tytuł!

BS Polonia Bytom – UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Karol Biłas – Louis Miccoli (15:24, 5/5)
1:1 Igor Augustyniak – Błażej Salamon (23:52, 5/4)
1:2 Konrad Filipek – Louis Miccoli – Damian Ginda (29:01, 5/5)

BS Polonia Bytom: T. Grobelkiewicz, M. Kołodziej – A. Bodora, M. Dworaźny, B. Salamon, P. Bajon, K. Wąsiński – M. Proczek, Sz. Gurzyński, Sz. Mularczyk, I. Augustyniak, S. Wicher – J. Wilk, J. Stępień, P. Wybiral, A. Karasiński, M. Kociszewski – A. Faska, K. Cuber, M. Rybak, Sz. Kiełbicki, J. Mularczyk,

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok: F. Świderski, F. Źrebiec – B. Florczak, K. Biłas, D. Ginda, L. Miccoli, K. Filipek – M. Wróbel, M. Starościak, M. Dulęba, K. Mocarski, F. Sienkiewicz – K. Rocki, K. Niemczyk, A. Radwański, J. Mazur II, Sz. Dobosz – M. Koczera, A. Sawicki, S. Burczyk, M. Karnas, K. Stabryła.

statystyki za hokej.net
fot. Tomasz Sowa, archiwum redakcji

Eer8Eb

18-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)