REKLAMA

Nowa klasa sportowa w szkole w Rzeszowie

Nowa klasa sportowa w szkole w Rzeszowie

„Sporty wodne” to nowy profil klasy w Szkole Podstawowej nr 33 w Rzeszowie. Chodzi konkretnie o skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców. Spotkanie w tej sprawie już 22 marca w szkole przy Hetmańskiej.

Pomysł na to, aby IV klasa Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Hetmańskiej w roku 2023/2024 miała profil „Sporty wodne”, zrodził się w głowach kierownictwa Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, basenu przy ul. Matuszczaka, dyrekcji szkoły oraz członków Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów. Jeśli klasa powstanie, jej uczniowie, zamiast zwykłych zajęć wychowania fizycznego, będą każdego dnia rano (7.30 – 9.00) trenować skoki do wody i pływanie. Trening ma się odbywać na basenie przy ul. Matuszczaka. Później dzieciaki autokarem wrócą do szkoły na resztę zajęć. Wszystko bez żadnych dodatkowych opłat.

– Mając super obiekt i kadrę trenerską na najwyższym poziomie, postanowiliśmy zbudować klasę sportową. Skoki do wody są na razie na tyle niszowym sportem, że zdecydowaliśmy połączyć je z pływaniem. To podobne środowiska, więc taka klasa jak najbardziej ma sens – wyjaśnia Łukasz Krasowski, kierownik basenu przy Matuszczaka w Rzeszowie.

Dodaje, że wymaganiem do otwarcia klasy jest minimum 15 chętnych i spełniających wymagania uczniów. Nabór potrwa do końca maja, później będą również testy sprawnościowe. Na samym początku warto jednak udać się na spotkanie w sprawie klasy w Szkole Podstawowej nr 33. To zaplanowane jest na środę 22 marca o godzinie 17.30. Rzeszów będzie szkolił mistrzów. Jako jedyny w Polsce Jeśli wszystko się uda, będzie to jedyna klasa w Polsce nastawiona na trenowanie skoków do wody. Jej utworzenie jest możliwe przede wszystkim dzięki wybudowaniu wartego blisko 26 mln złotych basenu przy ul. Matuszczaka.

– To jeden z najnowocześniejszych obiektów w całej Europie, który jest dostosowany do najwyższych standardów sportowych. Można tu organizować zawody rangi światowej, ale również świetnie się szkolić – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Oprócz samej niecki basenu, mamy suchą strefę z batutami do ćwiczeń, siłownię i pełne zaplecze odnowy biologicznej: saunę, jacuzzi i gabinety fizjoterapeutyczne. Mamy obowiązek szkolić dzieci i młodzież jak najlepiej, bo to właśnie oni już niedługo będą naszą rzeszowską dumą – wymienia Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR.

Spotkanie w SP nr 33 jest otwarte, więc mile widziane są dzieci uczęszczające obecnie do III klasy szkół podstawowych oraz ich rodzice. W kwietniu planowane są również dni otwarte w basenie przy ul. Matuszczaka. Więcej informacji o tym i innych spotkaniach: https://lo5.resman.pl/szkola-podstawowa-sportowa-nr-33/.


20-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)