REKLAMA

Nowe miejsca kiss&ride przy ul. Kochanowskiego w Rzeszowie

Nowe miejsca kiss&ride przy ul. Kochanowskiego w Rzeszowie

Ułatwiające krótki postój miejsca zostały wyznaczone przy ul. Kochanowskiego na os. 1000-lecia, w sąsiedztwie dworca kolejowego. Kolejne powstają w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy Lwowskiej.

parking5

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. To największa, bo warta ponad 70 mln zł, z trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji. Jej efektem będzie zupełnie nowy wygląd placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Powstanie tam podziemny parking, który będzie mógł pomieścić ponad 100 pojazdów. Będzie on połączony podziemnym przejściem z budynkiem dworca kolejowego, który także jest obecnie przebudowywany. Częścią RCK jest także przebudowa układu drogowego w sąsiedztwie dworca. Jednym z jego elementów będzie nowe rondo u zbiegu ulic Grottgera i Asnyka.

W związku z budową centrum komunikacyjnego wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym, od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też w niedużej odległości od wejścia do przejścia wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe kiss&ride. Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać.

Podobne miejsca Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczy, dla rodziców dowożących i odbierających dzieci, w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17.

Zdjęcie: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

24-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)