REKLAMA

Nowy dowódca 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dotychczasowy dowódca 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich ppłk Marcin Samburski przekazał obowiązki swojemu następcy – mjr. Michałowi Kędrze.

image009_10

Każda historia jednostki wojskowej toczy się w sposób związany z osobami, które tą jednostką dowodzą. Z wielkim uznaniem spoglądam na ustępującego dowódcę ppłk. Marcina Samburskiego, na osiągnięcia nie tylko w czasie związanym z dowodzeniem 1. Batalionem, ale na jego całą ścieżkę zawodową. Dziękuję za dobrą współpracę i gotowość do realizacji ważnych dla naszego podkarpackiego regionu działań. Jestem przekonana, że przekazując obowiązki, czyni Pan to z poczuciem spełnienia oraz dobrze wykonanej pracy. Nowemu dowódcy – mjr. Michałowi Kędrze gratuluję objęcia zaszczytnej funkcji i życzę, aby podejmowane wysiłki przynosiły satysfakcję, stając się inspiracją do kolejnych działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas uroczystości, która odbyła się w koszarach przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

Wojewoda skierowała do żołnierzy słowa uznania i podziękowania za codzienny trud i zaangażowanie.

1. Batalion Strzelców Podhalańskich i cała 21. Brygada Strzelców Podhalańskich są chlubą regionu i Rzeczpospolitej. Bliskie współdziałanie, wsparcie, zaufanie dają gwarancję, że niezależnie od tego, jakie będą wyzwania i okoliczności, w których będziemy funkcjonować, wszystkim im podołamy. Za waszą służbę, oddanie dowódców, bardzo serdecznie dziękuję, a w nadchodzącym roku życzę wszelkiej pomyślności dla każdego żołnierza i pracownika Batalionu – dodała.

1. Batalion Strzelców Podhalańskich jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Został sformowany 26 maja 1993 roku. Rok później jednostka przyjęła imię gen. bryg. Józefa Kustronia. Batalion jest również spadkobiercą tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, którego historia sięga 1918 roku.

źródło: PUW


23-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)