REKLAMA

Obostrzenia w Boże Narodzenie? Jest rozporządzenie rządu!

POLSKA. W czwartek 26 listopada br. w Dzienniku Ustaw RP pojawiło się rozporządzenie, które określa obostrzenia w okresie świątecznym.

Ile osób może zasiąść przy wigilijnym stole? 

001 Foto: pixabay.com

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym w dalszym przebiegu epidemii. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się (…) To moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy – mówił na konferencji, która odbyła się w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek rząd przyjął rozporządzenie dotyczące obostrzeń w okresie świąt Bożego Narodzenia. W dokumencie czytamy, że do 27 grudnia br. do domu będzie można zaprosić maksymalnie pięć osób.

Do dnia 27 grudnia 2020 roku zakazuje się organizowania (…) imprez i spotkań do pięciu osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie – napisano w opublikowanym w czwartek Dzienniku Ustaw.

Do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej spotkanie i osób, które mieszkają wspólnie z organizatorem.

Wyjątkami od tych przepisów są między innymi: spotkania służbowe, szkolenia i ćwiczenia pracowników służby zdrowia i służb mundurowych, czy egzaminy na prawo jazdy.

Z pełną treścią rozporządzenia można się zapoznać TUTAJ.

  Źródło: red., KPRM, dziennikustaw.gov.pl

27-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)