REKLAMA

OBWODNICA ŁAŃCUTA. Marszałek PILCH: Drogi na Podkarpaciu są coraz lepsze! (WYWIAD VIDEO)

OBWODNICA ŁAŃCUTA. Marszałek PILCH: Drogi na Podkarpaciu są coraz lepsze! (WYWIAD VIDEO)

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem dotyczącego rozpoczęcia budowy obwodnicy Łańcuta. Przed naszą kamerą, marszałek Pilch mówi o strategicznym charakterze inwestycji oraz o tym, czy mieszkańcy stolicy województwa mogą zazdrościć Łańcutowi.

Ruszyła budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta

W czwartek oficjalnie na uroczystym rozpoczęciu inwestycji wbito łopaty w budowę wchodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie.

Wykonawcą inwestycji jest Antex II Sp. z o.o. Umowa na realizację tego zadania została podpisana końcem września 2022 roku. Roboty mają zakończyć się w 2024 roku. Łączna wartość inwestycji to ponad 81 mln zł, a czego ponad 32,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejna bardzo ważna inwestycja na terenie województwa Podkarpackiego. Bardzo ważna z wielu punktów widzenia. Przede wszystki łatwy dojazd do autostrady z Łańcuta. To, na czym nam zależało. Warto powiedzieć, że jeszcze będziemy budować tunel w centrum, żeby łatwo można było przejechać przez wąskie gardło, którym jest przejazd przez tory kolejowe w Łańcucie. To będzie kolejna inwestycja, którą już zapowiedzieliśmy i zmierza do realizacji – mówił wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.

Początek nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 o długości około 3,39 km rozpoczyna się na węźle A4 przy autostradzie w Woli Dalszej, przechodzi przez drogę wojewódzką nr 877, następnie biegnie w nowym śladzie przez Podzwierzyniec. Skrzyżowanie typu rondo powstanie na skrzyżowaniu z drogą powiatową 1521R. Dalej droga przechodzi przez potok Mikośkę, gdzie wybudowany zostanie nowy most. Następnie krzyżuje się z drogą powiatową 1519R skrzyżowaniem typu rondo. Powstaną dwa skrzyżowania z drogami gminnymi. Nad linią kolejową nr 91 wybudowany zostanie nowy wiadukt drogowy. Droga wojewódzka połączy się z drogą krajową nr 94 w Głuchowie. Dostęp do nieruchomości przyległych do projektowanego pasa drogowego zapewniono poprzez zjazdy i dodatkowe jezdnie. Realizacja zadania zakłada rozbiórkę ośmiu budynków magazynowych.

Celem inwestycji jest przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta Łańcuta i wynikające z tego zniesienie uciążliwości dla mieszkańców w postaci emisji spalin i hałasu w miejscu ścisłej zabudowy mieszkaniowej oraz poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego poprzez upłynnienie ruchu lokalnego w centrum miasta. Istotne jest także zapewnienie ciągłości i płynności ruchu na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 877 poprzez wykonanie bezkolizyjnego skrzyżowania nowego odcinka drogi wojewódzkiej z linią kolejową nr 91 Kraków – Medyka oraz zapewnienie bezpośredniego połączenia węzła autostrady A4 „Łańcut” z drogą krajową nr 94, które stanowić będzie istotny element sieci drogowej województwa podkarpackiego, tj. połączenie dróg o znaczeniu krajowym i międzynarodowym (sieć TEN-T), które wpisuje się w strategię rozwoju województwa podkarpackiego.

Byliśmy tam na żywo! Zobacz relację z uroczystego rozpoczęcia inwestycji: 


17-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)