REKLAMA

Obywatel Turcji zatrzymany na zielonej granicy

Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej ujęli obywatela Turcji, który przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym. Przebywał legalnie w Ukrainie, postanowił jednak wybrać się do znajomego w Polsce.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.06) w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej chroniący granicę z wykorzystaniem nowoczesnych, całodobowo monitorujących urządzeń, otrzymali alarm o podejrzanym zdarzeniu. Zarejestrowany materiał jednoznacznie wskazywał na nielegalne przekroczenie granicy z Ukrainy do Polski przez jedną osobę. Znajdujące się w okolicy patrole szybko ujawniły sprawcę. Był to 21-letni obywatel Turcji posiadający przy sobie dowód osobisty wydany w jego ojczyźnie oraz dokument potwierdzający prawo pobytu w Ukrainie. Mężczyzna opowiedział mundurowym, że w Ukrainie mieszkał przez 3 ostatnie lata. Postanowił jednak przeprowadzić się do Polski i finalnie chciał trafić do znajomego mieszkającego w Warszawie.

Za popełnione wykroczenie cudzoziemiec został ukarany mandatem wysokości 400 złotych, a następnie przekazany z powrotem do Ukrainy w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 50 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainy i Słowacji do Polski.

BiOSG

14-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)