REKLAMA

Odzyskano mercedesa wartego ponad milion złotych

Kolejny wynik międzynarodowej współpracy śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Dzięki wsparciu mundurowych z Przemyśla estońscy policjanci zatrzymali mercedesa utraconego w Szwecji.

Do zdarzenia doszło 28 marca na jednym z estońsko-rosyjskich przejść granicznych. Przedmiotem działań służb był samochód marki Mercedes-Bens AMG G63 (rok produkcji 2023). Pojazd miał być wywieziony do Rosji przez dwóch mężczyzn — obywateli jednego z państw UE. Dzięki szybkiej wymianie informacji mundurowych z BiOSG, policjantów ze Szwecji, Estonii i funkcjonariusza Agencji Frontex szybko ustalono, że auto o szacunkowej wartości ponad 1,1 mln złotych zostało przywłaszczone na szkodę firmy leasingowej. Dalsze czynności prowadzą miejscowe służby.

To już kolejny pozytywny efekt międzynarodowej współpracy śledczych z BiOSG. W ostatnich kilkunastu miesiącach przedstawiciele m.in. policji litewskiej, francuskiej, hiszpańskiej czy rumuńskiej odzyskali liczne luksusowe pojazdy przywłaszczonych na szkodę firm leasingowych i wypożyczalni. Tych zatrzymań dokonywano dzięki informacjom uzyskanym od podkarpackich strażników granicznych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

31-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)