REKLAMA

Ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie 2020”

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowska policja wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2020”. Fragment dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” odczytała nadkom. Joanna Kędra – Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie.

czytanie

Wczoraj w sali kina „Sokół’ i Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie, odbyła się dziewiąta już edycja Narodowego Czytania. Do obu miejscowych akcji zaproszona została nadkom. Joanna Kędra – Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie. Szefowa brzozowskich policjantów bardzo chętnie odpowiedziała na zaproszenia i wzięła w nich udział.

Od godz. 10 kolejni lektorzy oraz zaproszeni goście odczytywali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Dwie sceny odczytała Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie nadkom. Joanna Kędra.

Akcja „Narodowe Czytanie” jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.


Źródło: KPP Brzozów

Autor: Amelia Krupik

09-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)