REKLAMA

OTRZYMALIŚMY. Zdobądź wszystkie szczyty „Korony Ziemi Sanockiej”! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Już w maju ruszymy razem na szlaki, aby poznać piękno Ziemi Sanockiej – zapowiadają członkowie Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok, które jest pomysłodawcą i organizatorem akcji – zdobądź regionalną odznakę turystyczną „Korona Ziemi Sanockiej” (KZS).

Celem nadrzędnym akcji odznaka KZS jest promocja potencjału turystycznego Ziemi Sanockiej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki, a zarazem zaproszenie mieszkańców oraz turystów do poznania walorów widokowych i kulturowych naszej małej ojczyzny.

Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy dwóch znanych sanoczan – przewodników beskidzkich – Łukasza Łagożnego oraz Piotra Kutiaka. Łukasz zdobył już swoją Koronę Ziemi (9 najwyższych szczytów świata z każdego kontynentu), stanął na dachu świata (Mt. Everest), teraz czas na powrót do korzeni i wspólne zdobywanie wybranych szczytów górskich w naszej okolicy. Piotr to wytrawny przewodnik górski, wybitny znawca flory i fauny, autor ciekawego bloga o tematyce turystycznej.

Wspólnie z Łukaszem i Piotrem dokonaliśmy autorskiego wyboru 16 najważniejszych, charakterystycznych szczytów poszczególnych pasm i grzbietów górskich Ziemi Sanockiej. Na naszej liście są góry znane i popularne takie jak: Chryszczata, Tokarnia, Gruszka. Nie mogło także zabraknąć górującego nad Sanokiem Orlego Kamienia.

Naszą misją jest także popularyzacja mniej znanych zakątków Ziemi Sanockiej. Chcemy Was zatem zabrać w takie miejsca jak: Kanasiówka (tuż przy granicy ze Słowacją w okolicy Wisłoka Wielkiego), owiana tajemnicą, trudno dostępna Matragona czy górująca nad Odrzechową góra Patria. Każdy szczyt jest inny, jednakże każdy to wyzwanie i szansa na wspólną wycieczkę, przygodę oraz aktywne spędzenie wolnego czasu – czytamy w przesłanym do naszej redakcji komunikacie stowarzyszenia.

Odznakę „Korony Ziemi Sanockiej” będzie można zdobywać w trakcie wycieczek górskich (i nie tylko pieszo, także biegiem, na rowerze, na nartach) dokumentując je w specjalnie przygotowanej książeczce, a na dalszym etapie w aplikacji mobilnej, która umożliwi zapisanie lokalizacji zdobywcy i zrobienie selfie na szczycie.

Chcemy, aby docelowo szczyty wchodzące w skład odznaki KZS były oznakowane dedykowaną tabliczką informacyjną. Osoby, które zdobędą wszystkie 16 szczytów będą mogły nabyć odznakę KZS, której projekt jest w trakcie realizacji – przekazują członkowie stowarzyszenia.

Start projektu planowany jest na niedzielę 9 maja 2021 r. w formie wycieczek indywidualnych. W zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej stowarzyszenie planuje przy współpracy z przewodnikami górskimi organizować cykliczne wycieczki na każdy z 16 szczytów Korony Ziemi Sanockiej.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem akcji przyjętym uchwałą Zarządu Stowarzyszenia w dniu 19 marca 2021 i śledzenia kolejnych informacji związanych z tym projektem.

Do zobaczenia na szlaku Korony Ziemi Sanockiej!

REGULAMIN – KLIKNIJ

źródło: materiały nadesłane

06-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)