REKLAMA

Pędził w obszarze zabudowanym. 21-latek stracił prawo jazdy

USTRZYKI DOLNE. Ustrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. 21-latek poniósł za to konsekwencje – stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Policjanci ruchu drogowego dbają o to, aby na drogach powiatu bieszczadzkiego, było bezpiecznie. Sprawdzają m.in. z jaką prędkością poruszają się kierowcy, a w przypadku kiedy łamane są przepisy prawa ruchu drogowego, wyciągają konsekwencje.

W ubiegłym tygodniu, mundurowi zwrócili uwagę na rozpędzonego mercedesa, zmierzyli jego prędkość i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h. Za kierownicą mercedesa siedział 21-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego.

Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość, brawura i alkohol są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne
nagłówek fot. archiwum BRD KGP

10-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)