REKLAMA

Pijany 40-latek jechał autostradą na Słowację. Prowadził BEZ uprawnień i zakazem sądowym

Dwa uszkodzone pojazdy osobowe oraz 15 barierek energochłonnych to bilans jazdy autostradą A4 pijanego kierowcy samochodu ciężarowego. Oprócz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie również za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień i pomimo sądowego zakazu. 40-letni obywatel Ukrainy chciał dojechać do Słowacji.

pexels-mike-192364
                                                      zdjęcie podglądowe

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18 na odcinku autostrady A4, pomiędzy Przeworskiem, a Łańcutem. Policjanci otrzymali zgłoszenie od służby obsługi autostrady o kierującym samochodem ciężarowym, który miał uszkodzić kilkanaście barier energochłonnych. Uszkodzeniu miały również ulec dwa samochody osobowe, które najechały na oderwane elementy pochodzące z tego pojazdu. Według przekazanych informacji wskazany samochód ciężarowy wraz z naczepą zatrzymał się w Budach Łańcuckich, a kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejscu policjanci zastali uszkodzony samochód ciężarowy marki Volvo wraz z naczepą. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 40-latek nie posiadał również prawa jazdy, natomiast objęty był sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Jak ustalili policjanci mężczyzna z towarem jechał na Słowację.

40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za złamanie sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Łańcut


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dr Zbigniew Hałat: $zepionka czy terapia genowa? Co czeka kolejne pokolenia?

tvPolska

24-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)