REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję. Grozi mu 2 lata

RZESZÓW. 2 lata pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy grozi mężczyźnie, który na ulicy Nowowiejskiej w Rzeszowie, podczas wymijania, zderzył się z peugeotem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 39-letniego kierowcy hondy ponad 3 promile alkoholu.

3RT1Sm_1

Do zdarzenia doszło w piątek, po godz. 23. Jak wstępnie ustalili policjanci rzeszowskiej drogówki, kierujący hondą, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa, na ulicy Nowowiejskiej, podczas wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z peugeotem. Na szczęście 24-letnia mieszkanka Krosna, która kierowała peugeotem, nie odniosła obrażeń.

Okazało się za to, że 39-letni kierowca hondy był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenie polegające na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KMP Rzeszów

07-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)