REKLAMA

Pijany rowerzysta przyjechał na spotkanie z dzielnicowym!

PODKARPACIE. Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 57-latek, który wczoraj przyjechał rowerem do budynku komendy. Mężczyzna umówił się na rozmowę z dzielnicowym. W trakcie rozmowy okazało się, że mężczyzna jest pijany. Niestety nie był to jedyny przypadek nietrzeźwego kierującego, ujawniony na terenie powiatu kolbuszowskiego w ciągu minionego weekendu.

21_1

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zgłosił się 57-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna umówił się z dzielnicowym, z którym chciał porozmawiać o swoich problemach rodzinnych. Funkcjonariusz widząc przez okno podjeżdżającego rowerem pod budynek komendy petenta, wyszedł po niego do poczekalni. Podczas rozmowy wyczuł od mężczyzny alkohol. Zapytany przez dzielnicowego, czy pił wcześniej alkohol, kategorycznie zaprzeczył, twierdząc, że przecież nie przyjechałby na komendę pod działaniem alkoholu. 57-latek został przebadany na alkomacie. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Ponieważ odmówił przyjęcia mandatu karnego, za popełnione wykroczenie, zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odpowie również 46-letni mieszkaniec gminy Majdan Królewski. Jadącego rowerem przez Hutę Komorowską mężczyznę, policjanci zauważyli wczoraj około godz. 11.30. Badanie wykazało 2,24 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który kierujący toyotą zderzył się z sarną. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 21.30 w Kosowach. Badanie wykazało, że 34-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie mężczyzna przewoził trzech pasażerów. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.

źródło: KPP Kolbuszowa

31-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)