REKLAMA

Pijany rowerzysta spowodował kolizję. Miał 2ponad promile alkoholu we krwi!

PODKARPACIE. Nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej w Czerwonej Woli. Jak ustalono, kierujący rowerem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że 59-letni rowerzysta miał ponad dwa promie alkoholu w organizmie.

303-231725

Wczoraj przed godz. 17, dyżurny przeworskiej Policji odebrał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Czerwona Wola. Na miejsce interwencji udali się policjanci z komisariatu w Sieniawie. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem, 59-letni mieszkaniec gminy Sieniawa, wykonując manewr wymijania, zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem. Skodą kierował 67-letnim mieszkaniec tej samej gminy. Nikomu nic się nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym.

Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0, 5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

KPP Przeworsk


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TYSIĄCE migrantów naciera na polską granicę!

tvPolska

09-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)