REKLAMA

Podejrzany bus i SUV zatrzymane na podkarpackiej granicy państwowej

PODKARPACIE. W trakcie kontroli mercedesa strażnicy graniczni z Korczowej wykryli nieuprawnioną ingerencję w oznaczenie identyfikacyjne, a mundurowi z Medyki zatrzymali hyundaia poszukiwanego przez zagraniczne służby.

3 maja do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 27-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze zauważyli zeszlifowane oznaczenie na jednej z części pojazdu oraz brak naklejki identyfikacyjnej.

Pojazd o szacunkowej wartości 90 tys. zł został zatrzymany. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a w sprawie mundurowi prowadzą dalsze czynności.

Z kolei 28 kwietnia podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce wpadł poszukiwany Hyundai Santa Fe. Dane pojazdu figurowały w bazie Interpol. Strażnicy graniczni ustalili, że samochód został utracony na terenie Wielkiej Brytanii. Kierowcą pojazdu był 50-letni obywatel Ukrainy, któremu po przesłuchaniu zezwolono na kontynuowanie podróży na Ukrainę. SUV o wartości około 35 tys. zł został zatrzymany, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami blisko 50 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi około 5 mln złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

06-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)