REKLAMA

Podejrzany Lexus na granicy. Udaremniono próbę wywozu pojazdu na Ukrainę

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Korczowej udaremnił próbę wywozu do Ukrainy auta o wartości 170 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (23 marca) podczas kontroli podróżnych i pojazdów wyjeżdżających z Polski do Ukrainy. Funkcjonariusze Straży Granicznej weryfikujący legalność pochodzenia pojazdów nabrali podejrzeń co do autentyczności numerów identyfikacyjnych jednego z aut (VIN). Samochodem marki Lexus RX300 o szacunkowej wartości 170 tys. złotych podróżował 43-letni Ukrainiec. W wyniku szczegółowej kontroli stwierdzono ingerencję w ww. oznaczenia. Pojazd został zatrzymany i będzie poddany szczegółowej ekspertyzie. W takich przypadkach badanie przeprowadzają specjaliści mechanoskopii z SG. Tymczasem kierowca pojazdu został przesłuchany w charakterze świadka. Mundurowi prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami blisko 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 3 mln złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

25-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)