REKLAMA

PODKARPACIE. 42-latek ścigany listem gończym w rękach policji! Sprytnie ukrywał się 3 lata (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zatrzymując 42-letniego mieszkańca Stalowej Woli poszukiwanego listem gończym, odnotowali na swoim koncie kolejny sukces. Mężczyzna, chcąc uniknąć ciążącej na nim kary pozbawienia wolności, od blisko 3 lat ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwany trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy i pół roku. Na swoim koncie ma przestępstwa narkotykowe, nielegalne posiadanie broni palnej, a także czynną napaść na funkcjonariusza publicznego.

303-276802

Rzeszowscy policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób nie ustają w działaniach związanych z ustalaniem miejsc pobytu i zatrzymywaniem osób poszukiwanych, które próbują zwieść organy ścigania, by uniknąć ciążącej na nich kary pozbawienia wolności. Tym razem funkcjonariusze pracowali nad sprawą poszukiwanego 42-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Mężczyzna ukrywał się od 2020 roku. Był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe, nielegalne posiadanie broni oraz czynną napaść na funkcjonariusza publicznego.

Zajmujący się tą sprawą policjanci żmudnie gromadzili i analizowali wszelkie informacje, dzięki czemu wpadli na trop poszukiwanego mężczyzny. Początkowo miał on wyjechać z kraju i zamieszkać na stałe w Holandii lub Luksemburgu. Jednak w ostatnim czasie wrócił do Polski licząc, że uda mu się ukryć się na terenie naszego województwa. Policyjni poszukiwacze szybko zweryfikowali te informacje. Ustalili, że w październiku poszukiwany 42-latek mógł także dopuścić się innych przestępstw w rejonie Stalowej Woli. Próbując zmylić organy ścigania, regularnie zmieniał miejsce pobytu, a także samochody, którymi się poruszał.

303-276803

Realizowane przez policjantów czynności doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego. Mężczyzna ukrywał się w domu w Woli Raniżowskiej na terenie powiatu kolbuszowskiego. Funkcjonariusze z WPiIO KWP w Rzeszowie we współpracy z policjantami z Kolbuszowej, w miniony czwartek zatrzymali poszukiwanego. 42-latek zaskoczony wizytą policjantów nie chciał otworzyć drzwi, dlatego przy wsparciu strażaków PSP dokonano siłowego wejścia do domu. Podczas zatrzymania w domu mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, broń białą wymagającą zezwolenia oraz inne niebezpieczne narzędzia.

Zatrzymany 42-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy i pół roku.

źródło: KWP Rzeszów

zdjęcia: KWP Rzeszów

09-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)