REKLAMA

PODKARPACIE. 66 mln zł na remonty podkarpackich dróg! Premier Morawiecki zatwierdził wyniki

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 21 lipca 2023 r., w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, odbyła się konferencja prasowa organizowana przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart. W spotkaniu z prasą uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Andrzej Szlachta, wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, wójt gminy Kamień Ryszard Bugiel oraz wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

DSC05114-1200x800

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wersji przeznaczonej na remonty dróg gminnych oraz powiatowych, w kwocie 66 mln zł dla naszego województwapowiedziała wojewoda Ewa Leniart w trakcie konferencji poświęconej rozwojowi dróg w regionie.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kluczowy instrument wsparcia lokalnej infrastruktury drogowej realizowany przez Rząd za pośrednictwem Wojewodów.

W ramach tych środków wsparcie uzyska 87 zadań, czyli 27 powiatowych i 60 gminnych, co pozwoli na remont 115 kilometrów dróg – dodała Ewa Leniart.

Wojewoda przypomniała także, że w bieżącym roku dofinansowanie otrzymało już 109 zadań gminnych i powiatowych, na co rząd przekazał ponad 181 mln zł dotacji. Zadania te są w trakcie realizacji.

Tym samym łączna kwota wsparcia ze środków Funduszu dla Podkarpacia w 2023 r., wynosi na chwilę obecną pond 247 mln zł, a to nie koniec – powiedziała wojewoda.

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki


22-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)