REKLAMA

PODKARPACIE. Funkcjonariusze KAS i Policji przechwycili ponad 11 kilogramów suszu marihuany

PODKARPACIE. W kwietniu br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i przemyscy policjanci przeprowadzili skuteczne działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, które doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 11 kilogramów suszu marihuany, o czarnorynkowej wartości około 790 tysięcy złotych.

article (3)

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zorganizowania przewozu znacznych ilości środków odurzających w postaci suszu marihuany, w celu wprowadzenia ich do obrotu oraz usiłowania przewozu na teren Polski znacznych ilości narkotyków. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Sąd Rejonowy w Przemyślu w kwietniu br. zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, który w lipcu został przedłużony przez Sąd Okręgowy w Przemyślu.

Za popełnione przestępstwa 38-latek odpowie przed sądem, do którego wpłynął akt oskarżenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie


04-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)