REKLAMA

PODKARPACIE. Laboratorium narkotyków na zapleczu piekarni! Akcja CBŚP (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE / CBŚP.  Chcąc uniknąć wpadki i zminimalizować straty działalność przestępcza zorganizowanej grupy była prowadzona w wielu wynajmowanych obiektach. Ustaleniem szczegółów sprawy i podejrzanych o udział w gangu zajęli się policjanci CBŚP i prokuratorzy z podkarpackiego pionu PZ Prokuratury Krajowej. Podczas akcji policjanci zatrzymali 4 osoby, zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, zabezpieczyli około 40 litrów 4CMC, 2,5 kg amfetaminy, rewolwer, 300 szt. amunicji, prawie 40 tys. papierosów, 42 kg tytoniu, 10 automatów do gier hazardowych i odzyskali 2 samochody skradzione w Belgii.

3-410515

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadzą sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej działającej na Podkarpaciu. Jej członkowie zajmowali się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, m.in. amfetaminy, 4CMC oraz marihuany i haszyszu.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili w ostatnim czasie realizację w efekcie, której zatrzymali 4 osoby i przeszukali mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody należące do podejrzanych, a także obiekty użytkowane przez nich. W jednym z wynajmowanych pomieszczeń, na zapleczu piekarni policjanci zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, gdzie przejęli urządzenia i substancje niezbędne do produkcji narkotyków. W tym miejscu policjanci zabezpieczyli także około 40 litrów 4CMC (klefedron).

Kolejne narkotyki czyli 2,5 kg amfetaminy ukryte było pod siedzeniem samochodu należącego do jednego z zatrzymanych oraz w wynajętym garażu. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także rewolwer i 300 sztuk amunicji, prawie 40 tysięcy sztuk papierosów i 42 kg tytoniu. Funkcjonariusze przejęli również 10 automatów do gier hazardowych. Warto przypomnieć, że zgodnie z przepisami za urządzanie gier hazardowych za każdy automat grozi kara administracyjna. W tym przypadku grozić może kara łączna w wysokości nawet miliona złotych. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności odzyskano 2 samochody skradzione w Belgii, tj.: BMW 320D warte około 60 tys. zł i Volvo V60 warte około 200 tys. zł.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 3 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W działaniach, policjantów z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

źródło: CBŚP

zdjęcia: CBŚP


01-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)