REKLAMA

PODKARPACIE: Odzyskano poszukiwane pojazdy

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Medyce oraz Korczowej zatrzymali dwa pojazdy. Toyota miała zeszlifowany VIN, a volkswagena poszukiwały norweskie służby. Szacunkowa wartość odzyskanych samochodów wynosi 280 tys. zł.

20 września do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się 37-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka wyjeżdżała z Polski osobówką marki Toyota RAV4 (rok. prod. 2021). Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ujawnili ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne pojazdu. Jak się okazało, numer VIN został zeszlifowany, a na jego miejsce wstawiono nowy. Funkcjonariusze ustalili również, że podrobione zostały tabliczki znamionowe, zawierające dane pojazdu. Do tego kompletu nieprawidłowości dołączył fałszywy ukraiński dowód rejestracyjny.

Auto o szacunkowej wartości 230 tys. zł zostało zatrzymane, a specjaliści z SG prowadzą dalsze czynności.

Z kolei dzień wcześniej (19 września) funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali Volkswagena Transportera o wartości ok. 50 tys. zł. Dane pojazdu figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych Interpol oraz SIS. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi ustalili, że volkswagen był poszukiwany przez norweskie służby już od ponad 2 lat.

Zatrzymany pojazd oraz kierującego nim obywatela Ukrainy przekazano policjantom.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

24-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)