REKLAMA

PODKARPACIE: Prędkość i wyprzedzanie na pasach. Policyjny pościg

TARNOBRZEG / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego prowadzili pościg za kierowcą bmw, który rażąco łamał przepisy drogowe i wykonywał niebezpieczne manewry. Wyprzedził pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, następnie wjechał na pasy i mało brakowało, żeby potrącił przechodzącą przez przejście kobietę, która prowadziła rower. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę odbierając mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia 27-latek będzie odpowiadał przed sądem.

W sobotę, przed godz. 13, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w rejonie ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zwrócili uwagę na kierującego bmw. Kierowca rażąco łamał przepisy drogowe i wykonywał niebezpieczne manewry. Jadąc z nadmierną prędkością ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby przepuścić kobietę, która w tym czasie przechodziła przez przejście dla pieszych prowadząc rower. Kierowca bmw wjechał na pasy obok wystraszonej kobiety, której omal nie potrącił i odjechał w kierunku Mielca. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za bmw. Po krótkim czasie kierujący tym pojazdem został zatrzymany.

Okazał się, że za kierownicą bmw siedzi 27-letni mieszkaniec Dębicy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie pirata drogowego.

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, że znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, dlatego też policjanci ruchu drogowego konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie.


foto: archiwum redakcji

KMP Tarnobrzeg

05-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)