REKLAMA

PODKARPACIE. „Sprytni” złodzieje ostatecznie wpadli (FOTO)

STRZYŻÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Strzyżowa, którzy włamali się do sklepu. Mężczyźni zapakowali swoje fanty do wózka na zakupy, skradzionego ze sklepu obok, i uciekli. W ręce policjantów wpadli, gdy pili skradziony alkohol. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy wczesnym rankiem pracownicy jednego ze sklepów spożywczych przyszli do pracy – bardzo się zdziwili. Zastali rozbitą szybę w drzwiach wejściowych i splądrowane półki. Łupem złodziei padł towar o wartości około 5000 zł – m.in. alkohol, tytoń, gumy do żucia i zapalniczki. Łup z włamania był tak obfity, że sprawcy mieli trudności z zabraniem go ze sobą. Jednak wpadli na pomysł, żeby z sąsiedniego sklepu ukraść wózek na zakupy. Wypełnili wózek po brzegi i uciekli. Do całego zdarzenia doszło w połowie lipca.

Policjanci po otrzymaniu informacji o włamaniu przystąpili do zabezpieczania śladów. Równolegle strzyżowscy kryminalni oraz dzielnicowi rozpoczęli typowanie i poszukiwanie sprawców. Wkrótce pojawiła się informacja, że związek z tym przestępstwem może mieć dwóch młodych mieszkańców Strzyżowa. Kolejnego dnia po włamaniu policjanci natknęli się na dwóch mężczyzn pijących alkohol przy jednym z obiektów sportowych. Szybko wyszło na jaw, że funkcjonariusze mają do czynienia z osobami podejrzewanymi o włamanie do sklepu. Okazało się, że 17 i 18-latek piją alkohol pochodzący z kradzieży.

Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy. Za przestępstwo, jakim jest kradzież z włamaniem, mężczyznom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Strzyżów

29-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)