REKLAMA

PODKARPACIE. Terytorialsi przekazali kombatantom świąteczne paczki (FOTO)

PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w akcję „Świąteczna paczka dla bohatera”. Projekt zorganizowała „Fundacja Nie Zapomnij o Nas” oraz „Federacja Patriotyczna”.

IMG-20210402-WA0006

Foto (3): 3. PBOT

Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT, do kombatantów dostarczane zostały wielkanocne paczki żywnościowe wraz z zorganizowanymi drobnymi prezentami.

To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego, jak często podkreślają sami kombatanci i żołnierze podziemia niepodległościowego, najważniejsze dla nich jest spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają, że dzięki odwiedzinom i udzielanemu wsparciu zarówno przez osoby z wolontariatu, żołnierzy WOT czy przedstawicieli Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, czują że nie są pozostawieni sami sobie w tym ważnym dla Chrześcijan okresie Świąt Wielkanocnych. Chcemy choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć mówi Krystian Fila koordynator akcji na Podkarpaciu.

 

Wsparcie seniorów i kombatantów to jeden z priorytetów 3. PBOT realizowany obecnie przez żołnierzy w ramach operacji „Trwała Odporność”.

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT od początku pandemii są zaangażowani w pomoc dla kombatantów i osób starszych na terenie całego Podkarpacia. Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Aktualnie żołnierze dostarczają 26 obiadów dla naszych bohaterów na terenie Rzeszowa, Łańcuta, powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. Jesteśmy również otwarci na ich indywidualne potrzeby. Są to osoby starsze, o które szczególnie musimy zadbać, by zostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19 – przekazuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

IMG-20210402-WA0005

IMG-20210402-WA0004

 

Źródło: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej płk. Łukasza Cieplińskiego

02-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)