REKLAMA

PODKARPACIE: Uderzył w przydrożną latarnię. Był pijany (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Mężczyzna, który kierując oplem uderzył w przydrożną latarnię, był nietrzeźwy. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,86 promila. 31-latek zniszczył swoje auto, stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo.

Dziś po godz. 4, policjanci ruchu drogowego interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Bohaterów Getta w Przemyślu. Opel, kierowany przez 31-letniego mieszkańca Przemyśla, uderzył w przydrożną latarnię. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,86 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, kierowca opla na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji drogowej. Kierowcy nic się nie stało.

31-latek został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji, stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

KMP Przemyśl

03-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)