REKLAMA

Podkarpacie zaprezentuje się podczas największego wydarzenia gospodarczego na świecie – EXPO w Dubaju (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 16 listopada, na konferencji w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowane zostały założenia kampanii promocyjnej, której przyświeca hasło: „Podkarpackie z natury kreatywne”. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

22-1200x800

Głównym ambasadorem, narratorem i przewodnikiem po wystawie Podkarpacia w Pawilonie Polskim na EXPO będzie postać Ignacego Łukasiewicza – patrona Roku 2022 w Polsce.

Rozpoczynamy kilkumiesięczną kampanię, która będzie promowała atuty Podkarpacia, a jej finał będzie miał miejsce na EXPO w Dubaju. Chcemy przede wszystkim ukazać wybitną postać Ignacego Łukasiewicza – wspaniałego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego. Bez jego wynalazków nie byłoby dzisiaj całej branży lotniczej czy kosmicznej – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Województwo podkarpackie w Dubaju będzie się prezentować w marcu 2022 roku, jako ostatni polski region. Podkarpackie atrakcje w polskim pawilonie będzie można oglądać od 10 do 14 marca. Na stoisku przygotowanym przez województwo zostaną zaprezentowane trzy obszary tematyczne:

– natura, zasoby naturalne i zrównoważony rozwój;

– kultura, tradycja i kreatywność;

– gospodarka, nauka i technologia.

Wystawa województwa podkarpackiego w Pawilonie Polskim w Dubaju skupiać się będzie przede wszystkim na ukazaniu wyjątkowości i różnorodności Podkarpacia, jego bogactwa w zakresie unikalnej przyrody, potencjału gospodarczego i nowoczesności w połączeniu z tradycją. Wystawa będzie również pokazywać, że Podkarpacie to kolebka przemysłu naftowego, miejsce światowej rewolucji gospodarczej, którą zainicjował Ignacy Łukasiewicz.

PUW Rzeszów

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

 


17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)