REKLAMA

RZESZÓW. PODKARPACKI BAZAREK. W sobotę inauguracja w nowej lokalizacji

RZESZÓW / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę w Parku Papieskim odbędzie się pierwszy ekologiczny bazarek w Rzeszowie. Wystawcy i sprzedawcy rozłożą swoje stanowiska w rejonie parkingu przy parku. Ekologiczny bazar będzie w Rzeszowie organizowany we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

DSC00236

Podobne przedsięwzięcie w Boguchwale cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego poprosiłam pana Roberta Pieszczocha, dyrektora PODR o pomoc w organizacji targu w Rzeszowie. Bardzo liczę na to, że pomysł przypadnie do gustu mieszkańcom miasta i na stałe wpisze się w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Zielone światło dla organizacji bazarku dali miejscy radni, którzy jeszcze w sierpniu zaakceptowali
pomysł władz miasta. Na podstawie uchwały handel płodami rolnymi odbywa się już na targowisku przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy mogą oferować swoje produkty w piątki i soboty w godz. 6-18. 21 października, czyli w najbliższą sobotę handel zostanie zainaugurowany w Parku Papieskim.

Pojawić ma się ponad 100 wystawców. To m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Swoje stoiska rozłożą na parkingu parku, od strony al. Armii Krajowej. Na mocy porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu tego sklepu. Stąd do parku wystarczy przejść przez al. Armii Krajowej. Porządku i bezpieczeństwa będą tu pilnować strażnicy miejscy. Zakupy będzie można zrobić w godz. 8-14.

Serdecznie zapraszamy na bazarek i liczymy na wysoką frekwencję. Jestem przekonana, że takiego miejsca na mapie Rzeszowa do tej pory brakowało. Zdrowa żywność od lokalnych producentów zyskuje na popularności i bardzo się cieszę, że teraz mieszkańcy będą mogli kupić ją w jednym miejscu. Do zobaczenia w sobotę – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

DSC00300

żródło: materiały nadesłane
fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa


17-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)