REKLAMA

Policja rozbiła grupę przestępczą organizującą nielegalne gry hazardowe

KRAKÓW. 12 grudnia policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie działając na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dokonali zatrzymania na terenie Krakowa oraz powiatów wadowickiego i oświęcimskiego pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej w tym jej lidera.

Policjanci zgromadzili materiały, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która od 2019 roku do grudnia 2023 roku zajmowała się organizowaniem nielegalnych gier hazardowych na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Według ustaleń śledczych członkowie grupy przestępczej byli w posiadaniu i użytkowali nie mniej niż 100 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

386-94869

– Dokonano siłowego wejścia i przeszukania kilkunastu lokali handlowo-usługowych, posesji, mieszkań, garaży oraz kontenerów, gromadząc kolejny materiał dowodowy. Tego dnia zlikwidowano pięć aktualnie działających punktów z grami hazardowymi, w których ujawniono 16 działających automatów do gier. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, nośniki pamięci, koparkę kryptowalut oraz gotówkę – informuje Polska Policja.

386-94871

Prokurator w ramach prowadzonego śledztwa na chwilę obecną przedstawił podejrzanym prawie 80 zarzutów dotyczących organizowania nielegalnych gier hazardowych w ramach działania zorganizowanej grupy przestępczej. Niewykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

386-94872

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie zastosował wobec czterech członków grupy środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec jednej osoby zastosowany został dozór Policji.

Posiadanie 100 automatów do nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o Grach Hazardowych w kwocie łącznej dziesięciu milionów złotych. Prowadzenie działalności przestępczej związanej z organizacją nielegalnych gier hazardowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 8.

386-94870

Źródło: Polska Policja

18-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)