REKLAMA

Policjanci nauczali dzieci o bezpieczeństwie

PODKARPACIE. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, funkcjonariusze odwiedzali szkoły i przekazywali dzieciom cenną wiedzę. W ramach przeprowadzonych spotkań pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Zdjęcia z przeprowadzonych spotkań z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem dzieci prowadząc m.in. wzmożone kontrole pojazdów poruszających się w okolicach szkół i przedszkoli oraz udzielając pomocy w przekraczaniu jezdni, zwłaszcza tym najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Zdjęcia z przeprowadzonych spotkań z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Ponadto funkcjonariusze przez cały wrzesień, odwiedzali szkoły i prowadzili lekcje w klasach wczesnoszkolnych, na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przekazywali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się po drodze i uświadamiali dzieci, jak postępować, by nie powodować zagrożeń.

Zdjęcia z przeprowadzonych spotkań z dziecmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

W ramach przeprowadzonych spotkań, pierwszoklasiści w asyście policjantów, odbyli swoje praktyczne ćwiczenia z zasad bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych.

Źródło: KPP Brzozów

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)