REKLAMA

Policjanci z Leska zdeklasowali konkurencję! (FOTO)

LESKO / PODKARPACIE. Zwieńczeniem trzydniowego szkolenia w Polańczyku, z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej, był udział w I Wojewódzkich Zawodach Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym. Zostały one zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

W minioną środę, w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim, odbyły się I Wojewódzkie Zawody Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym. Były one zwieńczeniem trzydniowego szkolenia, które zorganizowano na terenie bazy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku i w Solinie, z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej.

Zawody zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Trzyosobowe drużyny rywalizowały w pięciu kategoriach. Oprócz testu wiedzy, udzielania pierwszej pomocy medycznej, manewrowania łodzią motorową, akcji ratunkowej z wykorzystaniem łodzi wiosłowej, sterotorzyści musieli wykazać się także precyzyjnością w rzucie do celu rzutką i kołem ratunkowym.

Zawody odbywały się pod czujnym okiem sędziów – Karola Dziadosza ratownika BWOPR, podkom. Grzegorza Skubicha z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, mł. asp. Tomasza Wojtanowskiego z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, st. sierż. Dawida Żaka – funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz st. inst. ratownictwa górskiego BGOPR Pawła Szopy.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, zajmując I miejsce. Na II miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu, na III miejscu uplasowała się załoga Państwowej Straży Rybackiej.

Pamiątkowe puchary, ufundowane przez insp. Dariusza Matusiaka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, w jego imieniu wręczyli zwycięzcom: mł. insp. Piotr Kluz – naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podinsp. Grzegorz Koczera Komendant Powiatowy Policji w Lesku oraz kom. Krzysztof Filip przewodniczący NSZZP w Rzeszowie.

KWP


08-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)