REKLAMA

Bieszczady odwiedziło znacznie więcej turystów niż w latach ubiegłych

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy, stała załoga Posterunku Policji w Polańczyku, wspierana była przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa. Dzięki ich współdziałaniu tegoroczne wakacje były bezpieczne o czym świadczy poniższe podsumowanie.

bieszczady

Źródło: KPP Lesko

Bieszczady w tym roku cieszyły się dużą popularnością wśród turystów, którzy liczniej niż w latach ubiegłych odwiedzili nasz region. Dużym zainteresowaniem cieszyły się miejscowości położone nad wodami bieszczadzkich jezior – Polańczyk i Solina. Sześciu policjantów pełniących na stałe służbę w Polańczyku, wsparło ośmiu funkcjonariuszy z Rzeszowa. Dodatkowo dwóch policyjnych stermotorzystów zasiliło załogi policyjnych łodzi patrolujących teren Jeziora Solińskiego.

bi

Źródło: KPP Lesko

Podczas tych dwóch wakacyjnych miesięcy, policjanci kontrolowali wyposażenie jednostek pływających po jeziorze, sprawdzali również stan trzeźwości osób nimi sterujących. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi w postaci quadów i łodzi możliwym było monitorowanie trudno dostępnych miejsc nad wodą, dzikich obozowisk, plaż i terenów przywodnych. Zadaniem policjantów było nie tylko patrolowanie terenów jeziora solińskiego, ale przede wszystkim reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa. – informuje KPP Lesko

Zmienna pogoda spowodowała, że nad Zalewem Solińskim policyjni stermotorzści wielokrotnie interweniowali i ratowali wypoczywających i pływających na równego rodzaju sprzęcie i brali udział w akcjach ratunkowych.

Funkcjonariusze doskonalili również swoje umiejętności i wspólnie z bieszczadzkimi ratownikami brali udział w szkoleniach i ćwiczeniach na wodzie.

W czasie wakacji, policjanci z Polańczyka spotykali się uczestnikami letniego wypoczynku. Spotkania odbywały się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przeprowadzili także różnego rodzaju akcje profilaktyczne promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Źródło: KPP Lesko

Autor: Amelia Krupik


03-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)