REKLAMA

Policjantka spotkała się z uczestnikami półkolonii (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjantka rzeszowskiej komendy spotkała się z uczestnikami półkolonii. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.

1_154

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii, to jeden z priorytetów w działaniach policjantów. Nieodzownym elementem tych działań jest edukacja dzieci i młodzieży.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, funkcjonariuszka rzeszowskiej komendy spotkała się z dziećmi, które uczestniczyły w półkolonii organizowanej przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzeszowie – pod nazwą „Bezpieczne Ferie z ROSiR”. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Przypomniała także najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w domu oraz podczas korzystania z Internetu.

Funkcjonariuszka przedstawiła także pracę policjanta, pokazując podstawowe elementy umundurowania oraz przypomniała numer alarmowy wraz z zasadami wzywania pomocy. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po przejściu dla pieszych, szczególnie po zmroku. Dzieci na zakończenie prelekcji otrzymały opaski odblaskowe i ulotki informacyjne o bezpieczeństwie podczas korzystania ze stoków narciarskich.

Policjantka zachęcała także do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”.

2_106

źródło: KMP Rzeszów

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)