REKLAMA

JANUSZ KORWIN-MIKKE: Polską rządzą ludzie, którzy nie mają pojęcia jak wygląda normalna gospodarka! (VIDEO)

JANUSZ KORWIN-MIKKE: Polską rządzą ludzie, którzy nie mają pojęcia jak wygląda normalna gospodarka! (VIDEO)

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu na mównicę wyszedł premier Mateusz Morawiecki, który zaatakował opozycję i opozycyjne media za kłamstwa w stosunku do rządu. Głównym tematem był podatek VAT i to, jak rząd PiS zwalcza mafie vatowskie. Premier nie omieszkał wypowiedzieć kilku sloganów o pomocy dla przedsiębiorców, które zdaniem polityków Konfederacji są propagandą nie odpowiadającą rzeczywistości.

Robert Winnicki: „Premier zapomniał o tym, że po pierwsze sam obiecywał w 2015 roku, że przywróci poprzednie, podniesione za czasów Platformy, stawki VAT i jak do tej pory tego nie zrobili. Po drugie pan premier widocznie zapomniał, że wśród osób wymienionych, które powinny być szczególnie traktowane jeśli chodzi o walkę z mafiami vatowskimi, nie wymienił Mariana Banasia. (…) Premier zrobił to całe wczorajsze show z jednego powodu, żeby przykryć konferencję ministra Niedzielskiego, który kolejny raz wylosował nowe obostrzenia.”

W konferencji brał udział Marcin Sypniewski, lider Konfederacji w Bydgoszczy i wiceprezes Kongresu Polskiego Biznesu, organizacji prowadzonej przez przedstawicieli Konfederacji i wspierającej przedsiębiorców. Dane, które przedstawił w żaden sposób nie odzwierciedlają wsparcia, o którym Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie.

Ponad 86% punktów gastronomicznych nie otrzymało jak dotąd żadnej pomocy. Tak wynika z ostatnich oficjalnych danych wiceszefa Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosza Marczuka, który na początku miesiąca zaraportował, że pomoc z Tarczy 2.0 PFR otrzymało 10,3 tysiąca punktów gastronomicznych. Tymczasem punktów gastronomicznych w Polsce jest ponad 76 tysięcy.

Według danych Polskiej Federacji Fitness aż 85% punktów także nie otrzymało żadnej pomocy. Tylko 15% branży kwalifikuje się do pomocy z Tarczy PFR 2.0, co oznacza, że pozostałe 85% albo nie kwalifikuje się na żadną tarczę, albo część z nich kwalifikuje się do Tarczy 6.0, z której pieniądze nie zostały jeszcze wypłacone, a proponowane kwoty i tak pokryłyby ok. 5% do 10% strat.

„Kto prowadzi statystyki, ile firm upadło, ile firm zbankrutowało, ilu przedsiębiorców popadło w zatory płatnicze? Ile rodzin zostało rozbitych przez sytuację finansową? Ilu przedsiębiorców ma problemy zdrowotne, w tym zwłaszcza ze zdrowiem psychicznym przez ten ciągły stres i niepewność? A ilu z nich zostało doprowadzonych do straszliwego końca (zdarzały się niestety przypadku odbierania sobie życia)? To są prawdziwe problemy polskich przedsiębiorców” – mówił Sypniewski.

Wiceprezes KPB wspomniał także o przedsiębiorcach z branży hotelarskiej, którym coraz częściej proponowane są oferty wykupu ich hoteli i pensjonatów pod zaniżonych cenach oraz branży weselnej, dającej jasno do zrozumienia rządowi, że brak otworzenia ich sektora w sezonie weselnym będzie skutkować masowym bankructwem.

Janusz Korwin-Mikke: „Pan Premier nie rozumie, że skoro powiedział o ściągnięciu z podatków VAT 60 miliardów złotych, to oznacza, że odebrał ludziom w podatku VAT 60 miliardów złotych. Polską rządzą ludzie, którzy nie mają pojęcia jak wygląda normalna gospodarka!”

25-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)