REKLAMA

POLSKA. To już nie „500 plus”! Ile naprawdę jest dziś warte świadczenie?

Rządowy program 500 plus budził przez lata wiele kontrowersji. Znalazł wśród Polaków zarówno zwolenników pomysłu, jak i zaciekłych przeciwników. Jak się okazuje, aktualnie nazwa programu może być myląca, gdyż w rzeczywistości pieniądze są warte znacznie mniej.

Flagowy program Prawa i Sprawiedliwości podzielił Polaków. Dzięki niemu rodzice, jak i opiekunowie dzieci otrzymują ze Skarbu Państwa dofinansowanie w wysokości 500 złotych miesięcznie. W międzyczasie jednak rosnąca inflacja „pożarła” znaczną część kwoty. Warto zauważyć, że 500 plus nie podlega waloryzacji. Wartość pieniędzy drastycznie spadła i nie wystarcza już na pokrycie tylu potrzeb, co w momencie wprowadzenia w 2016 roku.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza waloryzować wartości świadczenia. Dziś 500 złotych na każde dziecko zapewnia znacznie mniejszą pomoc rodzicom, niż przed laty.

– Prowadzona przez wiele lat polityka rozdawania pieniędzy, jako leczenia trudności Polaków, przestała działać. Skończyły się przyjemne skutki alkoholu godzinę po podaniu, a zaczęły się bolesne skutki przyjęcia zbyt dużej ilości alkoholu następnego dnia po podaniu. My dziś przeżywamy kaca wynikającego z rozdawnictwa – stwierdził w podcaście „Biznes. Między Wierszami” Kamil Sobolewski, ekonomista Pracodawców RP. Na temat aktualnej wartości świadczenia wypowiedział się senator Krzysztof Brejza.

– W tej chwili to tak naprawdę od 250 do 340 złotych – stwierdził polityk.

źródło: Goniec.pl

15-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)