REKLAMA

Połuboczek za Brauna. Nowy poseł z Podkarpacia!

PODKARPACIE. Michał Połuboczek, członek partii Nowa Nadzieja, przejmie mandat poselski w Sejmie po Grzegorzu Braunie, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Sukces Brauna otworzył drogę dla Michała Połuboczka, który w październiku ubiegłego roku zdobył trzeci wynik na liście Konfederacji w wyborach parlamentarnych, uzyskując 6 287 głosów. Połuboczek potwierdził swoją decyzję o objęciu poselskiego mandatu.

Grzegorz Braun w 2023 roku z powodzeniem startował z okręgu 23 (Rzeszów) jako „jedynka” Konfederacji w wyborach do Sejmu.  Obecnie wywalczył mandat do Europarlamentu, tym razem startując z drugiego miejsca w okręgu obejmującym województwo małopolskie i świętokrzyskie, gdzie uzyskał 113 746 głosów. Z racji objęcia mandatu do Europarlamentu, poseł Braun zwolni miejsce w polskim Parlamencie kolejnemu na liście startujących do Sejmu z podkarpackiej listy Konfederacji. Drugi wynik uzyskał wówczas Tomasz Buczek, jednak nie obejmie tej funkcji, ponieważ podobnie jak Grzegorz Braun uzyskał mandat do Europarlamentu. Oznacza to, że w Sejmie zasiądzie kolejny kandydat z najwyższym wynikiem z listy, a jest nim Michał Połuboczek.

Połuboczek jest przedsiębiorcą. Choć pochodzi z Suwałk, startował z Podkarpacia i jak mówił w kampanii wyborczej jest ściśle związany z Rzeszowem i Podkarpaciem. – Rzeszów od zawsze mi się podobał. Miasto z ogromnym potencjałem i do tego bardzo mili i kompetentni ludzie. Bywałem tu często, a od  4 lat jestem związany z Rzeszowem i Podkarpaciem biznesowo. Prowadzę tu działalność. Pokochałem to miasto – pisał w swoich materiałach wyborczych Michał Połuboczek

 

nagłówek – grafika poglądowa red. /. sejm.gov.pl, materiały wyborcze Michała Połuboczka

12-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)