REKLAMA

Pomoc z tarcz to fikcja. Konfederacja: Te dane są dramatyczne! (VIDEO)

Pomoc z tarcz to fikcja. Konfederacja: Te dane są dramatyczne! (VIDEO)

Ponad 86% punktów gastronomicznych nie otrzymało jak dotąd żadnej pomocy. Tak wynika z ostatnich oficjalnych danych wiceszefa Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosza Marczuka, który na początku miesiąca zaraportował, że pomoc z Tarczy 2.0 PFR otrzymało 10,3 tysiąca punktów gastronomicznych. Podobna sytuacja jest branży fitness. Z konferencją w tym temacie wyszli posłowie Konfederacji, którzy zaznaczają, że te dane całkowicie zaprzeczają propagandzie rządu.

Poseł Jakub Kulesza: – W ramach tarczy 2.0 z 76 tysięcy punktów gastronomicznych, które istniały (teraz ta liczba jest na pewno mniejsza z uwagi na bankructwo części z nich), pomoc dostało tylko 10 tysięcy. To znaczy, że 86% punktów gastronomicznych nie dostało żadnej pomocy.

Kulesza powołał się także na informacje przedstawione przez Polską Federację Fitness. – Według danych PFF aż 85% przedsiębiorstw z tej branży nie dostało żadnej pomocy z tarczy 2.0.

Poseł Robert Winnicki: – Tarcze proponowane przez rząd mogły być próbą wyjścia z sytuacji na miesiąc czy dwa. Nie działają w sytuacji, w której od roku sparaliżowana jest cała gospodarka. (…) Nie ma bezpośrednio udowodnionej korelacji między lockdownem gospodarczym, a taką czy inną liczbą zakażeń.

konf1_2

– Należy rozumnie otwierać gospodarkę, a nie podejmować chaotyczne działania – Robert Winnicki przypomniał piątkową wizytę w Białymstoku, kiedy chciał dokonać interwencji poselskiej w siedzibie białostockiego Sanepidu. Przedstawiciele tej placówki nie wydali zgody, dlatego poseł Konfederacji zadzwonił po służby mundurowe. W końcu poseł został wpuszczony do środka, gdzie domagał się wyjaśnień w sprawie bezprawnych działań Sanepidu wobec podlaskich przedsiębiorców.

Komentarza udzielił także dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk: – Te dane są dramatyczne! Rządzący całkowicie bezprawnie zakazali działalności tysiącom przedsiębiorców, dziurawe tarcze są kpiną a nie pomocą, a te firmy, które desperacko walczą o przetrwanie i otwierają się wobec nielegalnych obostrzeń władza szczuje całym aparatem państwa, na czele z policją, sanepidem czy skarbówką. To przepis na zamordowanie wielu branż gospodarki.

materiały nadesłane

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)