REKLAMA

Porzucił psa na łańcuchu. Zwierzę stało na mrozie w trakcie śnieżycy

Pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu z niedowierzaniem odnaleźli owczarka niemieckiego przywiązanego do bramy swojej siedziby. Zwierzę było przymocowane łańcuchem. Jak powiadomili na swoim Facebooku, miało ograniczony zakres ruchu, stało na mrozie w trakcie śnieżycy.

– Długo zastanawialiśmy się czy upublicznić to, co zastaliśmy dzisiaj pod schroniskiem. Ale stwierdziliśmy, że miarka się przebrała – napisali na swoim profilu Facebook pracownicy wałbrzyskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Jak wyjaśniają, po południu w niedzielę niezidentyfikowane osoby przywiązały owczarka niemieckiego do bramy wjazdowej placówki. Pies przez około godzinę był skazany na mróz i obfite opady śniegu.

– Szukamy wszelkich informacji o tej kanalii, która zostawiła w taką pogodę w taki sposób psa. Możecie być pewni, że pies nie wróci do tej kreatury. Chcemy, żeby sprawiedliwość sama osądziła co z takim elementem zrobić – piszą pracownicy Schroniska w emocjonalnym wpisie. Jak podają, na podstawie monitoringu ustalono, iż psa porzuciło dwóch mężczyzn.

– Tylko zbieg okoliczności sprawił, że godzinę później pojawiliśmy się w schronisku i uwolniliśmy psa. Inaczej siedziałby tam bez możliwości schronienia całą noc – powiedział w rozmowie dla dziennik.walbrzych.pl właściciel schroniska, Michał Niewiadomski.

źródło: Facebook/ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu, o2.pl

 

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)