REKLAMA

Pościg za pijanym kierowcą – mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi

Policjanci z Komisariatu w Pruchniku po pościgu zatrzymali 44-letniego kierowcę seata. Szybko okazało się, dlaczego nie zatrzymał się on do kontroli. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 21 mundurowi z Komisariatu Policji w Pruchniku podczas pełnienia służby w Bystrowicach, zauważyli kierującego seatem, który wyjechał z drogi podporządkowanej i bez włączonego kierunkowskazu energicznie skręcił w lewo, a następnie wjechał na drogę szutrową i zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając polecenie kierującemu do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie reagował na sygnały i kontynuował jazdę. Gdy okazało się, że droga w którą wjechał jest nieprzejezdna, mężczyzna zatrzymał pojazd.

Jak się okazało, za kierownicą seata siedział 44-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on 1,18 promila alkoholu w organizmie. Samochód, którym kierował, został odholowany na parking strzeżony. – informuje KPP Jarosław

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jarosław

Autor: Amelia Krupik

25-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)