REKLAMA

Potężny żywioł! ZDJĘCIA obrazujące ogrom zniszczeń (FOTO)

PODKARPACIE. Gwałtowna ulewa trwająca kilkadziesiąt minut, która przeszła wczoraj nad Podkarpaciem poczyniła ogromne szkoda, podtapiając wiele domów i gospodarstw. Mieszkańcy województwa w bardzo dotkliwy sposób przekonali się o potężnej sile żywiołu. Publikujemy zdjęci obrazujące ogrom zniszczeń.

Zdjęcia wykonał asp. sztab. Tomasz Flak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku. Udokumentował skutki potężnej ulewy, która przeszła nad Podkarpaciem w piątek po południu.

Fotografie wykonano wieczorem, w nocy oraz dzisiaj rano na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim.

Przypomnijmy, że najtrudniejsza największe straty i zniszczenia odnotowano w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przemyskim i przeworskim. Strażacy interweniowali tam kilkadziesiąt razy.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

FOTO: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Woda sieje spustoszenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

Żołnierze walczą z powodziami na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)


27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)