REKLAMA

Potrzebna pomoc dla Gabrysi. Pomóżmy leczyć jej serduszko! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa walka o zdrowie 11-letniej Gabrysi z Sanoka. Serduszko dzielnej, uśmiechniętej dziewczynki potrzebuje wsparcia i częstych kontroli specjalistów. Dlatego też zbierane są fundusze na wsparcie leczenia i rehabilitacji.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Gabrysia mieszka w Sanoku. Jest pogodną, dzielną dziewczynką. Gdyby nie blizny, nikt, patrząc na nią, nie domyśliłby się, ile przeszła w ciągu swojego życia życia.

Urodziła się 18 marca 2009 r. Po niespełna godzinie okazało się, że ma bardzo poważną wadę serca – pojedynczą (lewą) komorę serca ze zwężeniem tętnicy płucnej. W dwunastej dobie życia przeszła pierwszą operację w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, po której jej stan znacznie się pogorszył – miała niewydolność krążeniowo-oddechową, infekcję krwi i zapalenie płuc. Jednak przeżyła. Już w grudniu 2009 r. przeszła kolejną operację – poszerzono i zespolono obie gałęzie tętnicy płucnej. W lutym i wrześniu 2012 r. wykonano dziewczynce cewnikowanie serca, w wyniku którego stwierdzono podwyższone ciśnienie i opór w krążeniu płucnym. Podjęto leczenie. W międzyczasie udrożniła się u niej dodatkowa, lewa żyła główna. Konieczna była kolejna operacja, zamykająca tę żyłę…

Wieloetapowe leczenie trwa już wiele lat. Od urodzenia Gabrysi. Raz jest lepiej a raz znów stan się pogarsza…Gabrysia jest już po trzech operacjach na otwartym sercu oraz kilku zabiegach interwencyjnych. Przeszła 7 cewnikowań serca. W 2016 roku został jej wszczepiony rozrusznik serca.

Pieniądze są potrzebujemy przede wszystkim na zakup leków, oraz wyjazdy do klinik i pobyt w szpitalu – mówi nam Bożena Kuczma, mama dziewczynki. – Gabrysia męczy się bardziej, serce jest niewydolne, dlatego pomaga jej stymulator, który wymaga teraz częstszej kontroli w poradni w Zabrzu – dodaje.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

STAN ZDROWIA GABRYSI

W dniu 11.10.2019 r z powodu bólu w klatce piersiowej, Gabrysia została przetransportowana z Sanockiego szpitala do Rzeszowa, a 13.10.2019 r do Katowickiego, na Ligotę, gdzie została zakwalifikowana do cewnikowania serca na 5.12.2019 r. Wykonano cewnikowanie – zamknięcie przetoki żylno-żylnej, skuteczną balonową angioplastykę zwężeń w zespoleniu Glenna.

Niestety Gabrysię w bliskiej przyszłości czekają kolejne zabiegi wspomagające prace serduszka.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Nasze archiwalne materiały o leczeniu Gabrysi z Sanoka:

 


źródło i opis: Red., zrzutka.pl

foto: zrzutka.pl, nadesłane

13-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)