REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Kierowcy na promilach. Dachowanie osobówki (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W miniony weekend na terenie powiatu brzozowskiego policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. Wzmożone badania kierujących pozwoliło na ujawnienie czterech, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. W kilku przypadkach, nietrzeźwość była jedną z przyczyn zdarzeń drogowych.

Głównym celem akcji „Trzeźwość” jest wyeliminowanie kierowców, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu decydują się na kierowanie pojazdami. Podczas akcji policjanci kontrolowali głównie stan trzeźwości kierowców, ale również i stan techniczny pojazdów, sposób przewożonych pasażerów oraz posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami.

Przykładem skrajnej nieodpowiedzialności wykazał się kierujący busem, który w sobotę przewoził grupę młodzieży na zawody mając w organizmie 0,7 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierujący, tym razem jadąc motocyklem, doprowadził do wywrócenia swojego pojazdu odnosząc poważne obrażenia. Kierujący jednośladem został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jak się okazało, miał ponad 2 promile w swoim organizmie.

Następne zdarzenie z jakim mieli do czynienia brzozowscy policjanci, z udziałem nietrzeźwego kierowcy, miało miejsce w niedzielę i dotyczyło dachowania pojazdu marki Audi w miejscowości Trześniów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca jadąc autem poprosił pasażera o to, by na chwilę przytrzymał kierownicę, bo on musi napisać wiadomość SMS. To wtedy prawdopodobnie na skutek szarpnięcia kierownicy kierowca utracił panowanie nad pojazdem i dachował. 27-latek w organizmie miał promil alkoholu. Przewożonym pasażerom nic się nie stało.

Ostatnim niechlubnym bohaterem w niedzielne popołudnie okazał się kierujący oplem, który był po użyciu alkoholu i badanie wykazało u niego 0,3 promila.

Za kierowanie po alkoholu wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz, przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Kolizja trzech pojazdów. Jeden dachował (NOWE ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)