REKLAMA

POWIAT LESKI. Na salę czekali 60 lat! Budowa dobiega końca (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Hala sportowa przy LO w Lesku – prace wykończeniowe w toku! Wykonywana jest warstwa wyrównawcza z izolacjami pod podłogę sportową. Na zapleczu hali układane są izolacje pod płytki ścienne i posadzkowe. Prace nad instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi są już na finiszu. Dodatkowo, rozpoczęto prace w zakresie robót drogowych zewnętrznych. Na salę z prawdziwego zdarzenia społeczność szkoły czekała 60 lat!

W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy układaniu płytek w zapleczu hali, malowanie ścian wewnętrznych hali i zaplecza oraz białe montaże instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz montaż całego wyposażenia obiektu.

Cieszymy się, że jesteśmy coraz bliżej zakończenia inwestycji i już niebawem uczniowie będą mogli cieszyć się nowoczesną halą sportową! – słyszymy od władz Starostwa Powiatowego w Lesku.

O budowie nowoczesnego obiektu informowaliśmy kilkukrotnie:

POWIAT LESKI. Budowa sali przy liceum na ostatniej prostej. Znamy datę zakończenia prac! (ZDJĘCIA)

„Budowa infrastruktury sportowej szkół ponadpodstawowych w Powiecie Leskim”

Wartość całego zadania: 11 300 000,00 zł. (dofinansowanie 90% – Polski Ład – 10 170 000,00 zł.) w tym:

– Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z budynkiem zaplecza sanitarno-szatniowego, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku. Została zakończona i oddana do użytku 31.08.2023 r. Wartość 3 980 000,00 zł.

W trakcie realizacji:

– Przebudowa, rozbudowa budynku Liceum Ogólnokształcącego w Lesku w zakresie sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Budowa nowej sali gimnastycznej oraz sali fitness wraz z zapleczem przewidywany termin zakończenia 31.08.2024 r. Wartość zadania 7 320 000,00 zł.

Niedawno informowaliśmy również o tym, że Starostwo Powiatowe w Lesku, tylko w ostatnim miesiącu, ogłosiło pięć przetargów na łączną wartość 15 milionów złotych. Chodzi o kluczowe dla rozwoju tego terenu inwestycje, zaplanowane i przygotowane jeszcze w poprzedniej kadencji, skutecznie kontynuowane w obecnej. Środki na realizację projektów pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków:

POWIAT LESKI. 5 przetargów na 15 mln złotych. Ważne zadania


grafika poglądowa, foto starosta: Starostwo Powiatowe w Lesku


13-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)