REKLAMA

POWIAT LESKI. Nowoczesny sprzęt dla policjantów. Fantomy i defibrylatory (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W dniu 18 grudnia 2023 r., w Starostwie Powiatowym w Lesku odbyło się przekazanie nowoczesnych fantomów ćwiczebnych oraz defibrylatorów dla Komendy Powiatowej Policji w Lesku, z czego jeden dedykowany jest do celów treningowych, a drugi trafi na wyposażenie komendy. Ten nowoczesny sprzęt umożliwi funkcjonariuszom policji skuteczne szkolenie, podnosząc tym samym ich kwalifikacje w obszarze pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych.

W trakcie wydarzenia podpisano również porozumienie dotyczące współpracy, pomiędzy starostwem a Komendą Powiatową Policji w Lesku. Porozumienie to obejmuje obszary zasad współpracy dotyczących prowadzenia wspólnych szkoleń pracowników administracji publicznej, uczniów i pracowników szkół z powiatu leskiego wraz z funkcjonariuszami policji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zagrożeń terrorystycznych, sytuacji kryzysowych i innych związanych z bezpieczeństwem publicznym.

Andrzej Olesiuk. Foto: Starostwo Powiatowe w Lesku

Do tej pory, leska komenda posiłkowała się sprzętem wypożyczanym ze szpitala w Sanoku. Postanowiliśmy to zmienić i zaopatrzyć jednostkę we własny nowoczesny sprzęt – przekazuje Andrzej Olesiuk, starosta leski.

Warto również podkreślić, że komenda w Lesku, realizując podobną współpracę, już wcześniej podpisała porozumienie ze szpitalem w Sanoku i w Lesku. Dotychczasowe szkolenia odbywały się na wypożyczonym sprzęcie, jednak dzięki ufundowaniu fantomów, konieczność korzystania z wypożyczania przestaje istnieć. Decyzję o wsparciu podjął Zarząd Powiatu Leskiego, widząc w tych działaniach szansę na podniesienie standardów bezpieczeństwa w regionie.

Cały projekt oceniam bardzo pozytywnie. To dobry kierunek. Z fachowej wiedzy, ale również możliwości nabycia przydatnych umiejętności skorzystało już wiele instytucji i setki pracowników. Na zajęcia zapisują się kolejne podmioty. Większa część pracowników starostwa szkolenie ma już za sobą, a styczniu zaplanowaliśmy następne spotkania i sesje treningowe – zaznacza starosta Olesiuk.


Przekazanie nowoczesnych fantomów o raz podpisanie umowy pomiędzy starostwem a leską komendą policji

źródło: Red., Powiat Leski

foto nagłówek: grafika poglądowa


19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)