REKLAMA

POWIAT LESKI. Nowy chodnik w Jankowcach! Łopata wbita, plac przekazany (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. 5 czerwca 2024 roku w miejscowości Jankowce w powiecie leskim odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy oraz symboliczne wbicie łopaty, które oznaczało rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji „Przebudowa dwóch dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników”. Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa drogi w Jankowcach, obejmująca budowę blisko kilometra nowego chodnika.

Bardzo cieszę się z rozpoczęcia inwestycji budowy chodnika w Jankowcach, ponieważ znacznie poprawi to bezpieczeństwo pieszych oraz wszystkich użytkowników drogi. Rozpoczęcie tej inwestycji możliwe jest dzięki efektywnej współpracy z zarządem i radą powiatu minionej kadencji. Serdecznie dziękuję byłemu staroście Andrzejowi Olesiukowi oraz obecnemu Wojciechowi Stelmachowi, a także dyrektor PZD Wiolettcie Siekaniec, pracownikom Starostwa Powiatowego w Lesku, skarbnik Annie Sawie i kierowniczki Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Barbarze Marszał-Juryś – powiedziała Sołtys Agnieszka Bąk, sołtys wsi Jankowce.

Zakres prac na tym odcinku obejmuje roboty ziemne, wykonanie przepustów i studzienek, położenie nowej nawierzchni asfaltowej, a także wjazdów na posesje.

Rozpoczęcie budowy chodnika w miejscowości Jankowce jest inwestycją, która znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo codziennego życia mieszkańców. Szczególne podziękowania kieruję do Agnieszki Bąk, sołtyski wsi Jankowce, która już jako radna poprzedniej kadencji z wielkim zaangażowaniem zabiegała o tę inwestycję. Pani Agnieszko, pani determinacja i troska o mieszkańców zasługują na najwyższe uznanie. Nowy chodnik zapewni bezpieczne poruszanie się, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Wierzę, że dzięki tej inwestycji Jankowce staną się jeszcze piękniejsze – zaznaczył Wojciech Stelmach, starosta leski.

Podczas oficjalnego przekazania placu budowy obecni byli starosta leski Wojciech Stelmach, prezes PRDiM w Sanoku Edward Jaklik, sołtys wsi Jankowce Agnieszka Bąk, wiceprzewodniczący rady powiatu Ryszard Owsianik, dyrektor PZD Wioletta Siekaniec, kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Barbara Marszał-Juryś.

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku – Fb


06-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)