REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. 60-lecie Zespołu Szkół nr. 2 w Rzeszowie

RZESZÓW / POWIAT RZESZOWSKI. W dniu 6 października br. Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie świętował Jubileusz 60-lecia swego istnienia. Uroczystość zgromadziła szkolną społeczność, szerokie grono przyjaciół szkoły oraz zaproszonych gości. To znacząca dla naszego regionu placówka oświatowa, która może poszczycić się tysiącami absolwentów, wśród których jest wielu liderów życia społeczno-gospodarczego powiatu rzeszowskiego oraz całego regionu. 

IMG_5048

Szkołę tę ukończyli m.in., obecni podczas uroczystości: Pani Bogusława Czachor-Kustra Radna Powiatu Rzeszowskiego, Pani Dorota Tarańska – Klęsk Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie oraz Adam Panek wieloletni Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który zabrał głos w imieniu absolwentów szkoły. 

Szkoła ta była niegdyś ośrodkiem kształcenia kadr dla spółdzielczości. Do 1976 r. był to Zespół Szkół Zawodowych Centrali Rolniczej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Rzeszowie. W swojej działalności wielokrotnie spotykałem absolwentów tej szkoły – wyróżniali się fachowością, byli dobrymi i cenionymi pracownikami, doskonale odnajdywali się na rynku pracy. Życzę zatem, by szkoła ta była zawsze miejscem wielu osiągnięć w uczniowskim, jak też pedagogicznym trudzie – by nadal dawała swoim uczniom szerokie możliwości rozwoju oraz pożądane kompetencje i umiejętności.pisał w liście okolicznościowym Pan Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski, który z tej okazji przekazał także pamiątkową statuetkę. 

IMG_5206

W uroczystości wzięła udział Pani Joanna Nieroda p. o. Dyrektora Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego i Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

źródło: Powiat Rzeszowski

Fot.: www.zs2.rzeszow.pl


10-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)