REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Ilość niekontrolowanych ścieków zostanie ograniczona! W Bachórzu rusza budowa nowej oczyszczalni

BACHÓRZ. W dniu 17 maja w miejscowości Bachórz, Gmina Dynów w Powiecie Rzeszowskim został przekazany plac budowy pod inwestycję oczyszczalni ścieków, wartość inwestycji wynosi ponad 13 mln zł. W imieniu Powiatu Rzeszowskiego głos zabrał Pan Jan Sieńko Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, w uroczystości udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej oraz samorządowej.

Budowa obiektu rozwiąże problem z funkcjonowaniem dotychczasowej starej oczyszczalni i przyczyni się do podniesienia poziomu skanalizowania gminy, który obecnie wynosi tylko kilka procent. Gmina Dynów składa się z 9 sołectw (o łącznej liczbie 7 tys. mieszkańców), w których brak jest instalacji liniowych kanalizacji sanitarnej.

Planowana inwestycja będzie zabezpieczeniem możliwości wywiezienia wszelkich nieczystości komunalnych z terenu gminy oraz przyczyni się do poprawy stanu sanitarnego gospodarstw domowych, jak i stanu przyrodniczego wszystkich obszarów gminy. Ograniczy ilość ścieków, które w niekontrolowany sposób odprowadzane są do środowiska. Planowana oczyszczalnia będzie obsługiwała ok. 1750 budynków mieszkalnych z terenu całej gminy.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcie: Urząd Gminy Dynów


19-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)