REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Udział młodzieży w współtworzeniu alpejsko-karpackiej strategii zrównoważonego rozwoju (ZDJĘCIA)

POWIAT RZESZOWSKI. W dniu 29 września odbyły się warsztaty, w których udział wzięli uczniowie ze Szkół Powiatu Rzeszowskiego, w tym uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespołu Szkół w Tyczynie, Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. i Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie.

Organizatorem warsztatów był jest Powiat Rzeszowski wspólnie z Partnerem Projektu z Włoch Instytutem Eurac Research. Warsztaty realizowane były w ramach projektu współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Europa Środkowa 2021-2027, priorytet programowy P4 Lepsze zarządzanie współpracą, cel szczegółowy Wzmocnienie systemu zarządzania na rzecz zintegrowanego rozwoju terytorialnego w Europie Środkowej.

Projekt jest realizowany w partnerstwie 11 instytucji z Polski i Europy, m.in. Stowarzyszenie Euroregion Karpacki (Polska), Związek Miast i Gmin Słowacji, Fundacja Karpacka – Węgry, Stowarzyszenie Marek Regionalnych (Czechy), Fundacja Ochrony Krajobrazu (Polska), Instytut Rozwoju Regionalnego Eurac (Włochy) , Instytut Socjologii Międzynarodowej w Gorycji (Włochy), Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej (EUWT) “Alpine Pearls” (Austria), Międzynarodowe Laboratorium CIPRA (Austria), Okręg Braszów (Rumunia). Powiat Rzeszowski pełni rolę Lidera Projektu.

Projekt będzie realizowany w okresie od kwietnia 2023 r. do marca 2026 r.

Wartość całkowita projektu: 2 334 902,00 EUR

Wartość dofinansowania całego projektu z Funduszy Interreg: 1 867 921,00 EUR.

Celem warsztatów było współtworzenie z młodymi ludźmi, uczniami wspólnej alpejsko-karpackiej strategii zrównoważonego rozwoju. Praca warsztatowa miała na celu zachęcenie młodzieży do udziału w procesach zarządzania, tworząc podstawy alpejsko-karpackiego zestawu narzędzi do aktywnego zaangażowania młodzieży w procesy decyzyjne.

 

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski

 


03-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)