REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Nowe przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II. Skorzystają głównie dzieci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku dni, przy Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku, instalowana jest nowa infrastruktura drogowa związana z poprawieniem bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych. To efekt projektu sfinalizowanego w listopadzie 2023 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie pochłonęło ponad 200 tys. złotych, z czego ponad 160 tys. pochodziło ze środków centralnych. To newralgiczne miejsce na ruchliwej ul. Jana Pawła II. Z przejścia, każdego dnia, korzystają setki uczniów.

Projekt sfinalizowano w listopadzie 2023. Procedury spowodowały, że prace podjęto dopiero teraz.

Realizowane zadanie polega na wykonaniu oznakowania przejścia dla pieszych w kolorze czerwono-białym zgodnie z planem sytuacyjnym oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym: znaków aktywnych przejścia dla pieszych z oświetleniem LED zasilanych z panela fotowoltaicznego. Istniejąca nawierzchnia z kostki betonowej w obrębie przejścia dla pieszych zostanie rozebrana i ułożona nowa nawierzchnia z kostki brukowej betonowej integracyjnej na szerokości 0,5 m oraz kostki brukowej betonowej na szerokości 1,10 m na warstwie podsypki cementowo-piaskowej.

Każda inwestycja w poprawę bezpieczeństwa jest bezcenna. Na pewno musimy iść w tym kierunku i modernizować infrastrukturę drogową. Naszym celem jest realizacja sztandarowych wielomilionowych projektów przy jednoczesnym inwestowaniu w mniejsze, ale również bardzo potrzebne zadania lokalne – zaznacza Robert Pieszczoch, starosta sanocki.

To długo oczekiwana inwestycja. Z przejścia w tym newralgicznym miejscu korzysta wiele dzieci, głównie uczniów pobliskiej szkoły. Realizacja zadań w takich lokalizacjach, to dla na priorytet – dodaje Damian Biskup, wicestarosta sanocki.

Zadanie zrealizowano w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg. Pochłonęło 204 tys. złotych, z czego 163 tys. pochodziło z centralnej dotacji.


04-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)