REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Pijana 61-letnia kobieta usiadła za kierownicę

POWIAT SANOCKI. Prawidłową postawą wykazali się świadkowie, którzy widząc zachowanie kierującej renaultem uniemożliwili jej dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że 61-latka w organizmie miała blisko promil alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

 

W sobotę po godzinie 22, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Wujskie doszło do ujęcia nietrzeźwej kierującej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszających, którzy wskazali kierującą pojazdem marki Renault. Mundurowi ustalili, że mieszkańcy powiatu krośnieńskiego zwrócili uwagę na kierującą renaultem, która wjechała na parking i zaczęła cofać samochodem, nie zważając na inne pojazdy. Widząc zachowanie kobiety oraz przypuszczając, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu uniemożliwili jej kontynuowanie dalszej jazdy i wezwali na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem marki Renault to 61-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Alkomat wskazał w jej organizmie blisko promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Zdecydowana postawa mieszkańców powiatu krośnieńskiego zasługuje na pochwałę. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych

Foto: KGP Źródło: KPP Sanok

26-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)